ABD Savunma Bakanı, görevlerini devretti!

Bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşan ve kanser tedavisi gördüğü açıklanan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yeniden hastaneye kaldırıldı.

ABD Savunma Bakanı, görevlerini devretti!
Yayınlama: 12.02.2024 11:29:00
A+
A-

Bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşan ve kanser tedavisi gördüğü açıklanan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yeniden hastaneye kaldırıldı. ABD’li bakanın görevlerini yardımcısına devrettiği kaydedildi. Geçtiğimiz aylarda Pentagon, Bakan Austin’in hastaneye kaldırıldığını Washington’daki üst düzey yetkililere ve ABD Başkanı Joe Biden’a bildirmemişti…

Aralık ayında prostat kanseri teşhisi konan ve ameliyat olan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yeniden hastaneye kaldırıldı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında prostat kanseri teşhisi konulmasının ardından ameliyat olan ve Ocak ayının sonlarında yeniden görevine dönen 70 yaşındaki Austin’in “acil bir mesane sorunu” nedeniyle dün yerel saatle 14.20’de hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Pentagon’dan yapılan açıklamada, Virginia eyaletindeki Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde yapılan testler sonucu Austin’in yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü aktarılırken, Savunma Bakanı’nın görevlerini Yardımcısı Kathleen Hicks’e devrettiği kaydedildi. Bakan Austin’in hastanede ne kadar süre kalacağı ise duyurulmadı.

TEDAVİ İÇİN 22 ARALIK’TA AMELİYAT OLMUŞTU

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, prostat kanseri tedavisi için geçtiğimiz yıl 22 Aralık’ta ameliyat olmuştu.

Austin, 1 Ocak’ta ise, “şiddetli karın, kalça ve bacak ağrısı ile mide bulantısı dahil” farklı komplikasyonlar nedeniyle yeniden hastaneye yatırılmış ve idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği tespit edilmişti.

İki hafta boyunca hastanede kalan Austin, tedavisinin ardından 15 Ocak’ta taburcu olmuştu.

Bakan Austin’in 22 Aralık 2023’te gizlice hastaneye kaldırılması sağlık durumuna ilişkin Beyaz Saray ile Kongre düzeyinde bilgilendirme krizi yaşanmasına neden olmuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.