Başkan Işık: “Halkımızı zora sokacak fiyat artışlarını denetliyoruz”

GÜRSU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, FAHİŞ FİYAT UYGULAMALARINA ENGEL OLMAK AMACIYLA ZİNCİR MARKETLER VE MAĞAZALARDA DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ.

Başkan Işık: “Halkımızı zora sokacak fiyat artışlarını denetliyoruz”
Yayınlama: 29.12.2022 23:45:21
A+
A-

Gürsu Belediyesi zabıta ekipleri, fahiş fiyat uygulamalarına engel olmak amacıyla zincir marketler ve mağazalarda denetimler gerçekleştirdi.

Gürsu’da bulunan zincir marketlerdeki ve mağazalardaki fahiş fiyat artışları konusunda denetimlerini yoğunlaştıran Gürsu Belediyesi zabıta ekipleri, reyonlarda bulunan ürünlerdeki etiket fiyatlarını inceleyerek, raflardan aldıkları ürünlerle kasadaki fiyatları tek tek karşılaştırdı.

“Tüketici haklarının ve halk sağlığının korunması amacıyla ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürüyor” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Cumhurbaşkanı’mızın talimatları doğrultusunda ilçemizdeki market ve işletmelerde zabıtamız aracılığı ile düzenli olarak etiket ve raf kontrolü yapıyoruz. Halkımızı zora sokacak her türlü durumu önleyebilmek ve ilgili kurumlara bildirebilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekiplerin yaptığı denetimlerde; gıda, temel tüketim ürünleri ve mağazalardaki fahiş fiyat artışları, etiket fiyatı ile kasa fiyatı karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında kontroller gerçekleştirildi.

Fahiş fiyat denetimlerinde, marketlerden son üç aylık fatura bilgileri, İl Ticaret Müdürlüğünce incelenmek üzere istendi.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.