CHP Hatay için ne karar verecek?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday belirleme mesaisinin sonuna geliniyor. Bugün yetkili kurul toplantılarında İstanbul ve Ankara’nın bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarının belli olması bekleniyor.

CHP Hatay için ne karar verecek?
Yayınlama: 12.02.2024 12:06:41
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday belirleme mesaisinin sonuna geliniyor. Bugün yetkili kurul toplantılarında İstanbul ve Ankara’nın bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarının belli olması bekleniyor. Hatay’da Lütfü Savaş ile devam edilip edilmeyeceğinin de kararı verilecek.

LÜTFÜ SAVAŞ’IN ADAYLIĞI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın adaylığının geri çekilip, çekilmeyeceği merak ediliyor. Bilindiği üzere 6 Şubat depremlerinin yıldönümündeki anmada Hataylılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi gündeme geldi. Sonrasında Lütfü Savaş kameraların karşısına geçerek adaylığının çekilmeyeceğini söyleyerek Genel Merkez anketlerin yapıldığını belirtti.

ÖZEL: ANKETLERDE BİR ŞEY GÖRÜRSEK MÜDAHALE EDİYORUZ

Dün CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu konuya ilişkin konuştu ve anketleri işaret ederek “Anketlerde bir şey görürsek müdahale ediyoruz, edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konunun bugün artık Hatay’ın gündeme gelmesi bekleniyor. MYK’dan sonra Parti Meclisi’nde yapılan o anketler değerlendirecek ve oradaki sonuca göre Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday olup olmayacağı tam anlamıyla netleşmiş olacak.

ESENYURT ADAYI

Bugün belli olacak yerler arasında İstanbul’un bazı ilçeleri var. Gözler özellikle Esenyurt’ta çevrildi. DEM Parti ile olan görüşmelerde, CHP’den İstanbul’da aday çıkarmamak karşılığında Esenyurt’a istediği belirtiliyordu.

CHP ise bunu olumlu karşılamadı. Bunun sonucunda DEM Parti İstanbul’da aday çıkarttığı belirtiliyordu. Bu nedenle bugüne kadar bekletildi. Bugün Esenyurt belediye başkan adayının belli olmasını bekliyoruz.

AÇIKLANMAYAN ADAYLAR

Aynı zamanda İstanbul’da henüz belli olmayan Kadıköy, Bakırköy, Adalar gibi ilçeler ve Ankara’da da Çankaya ve Sincan ilçelerinin adaylarının belli olmasını bekliyoruz.

Aynı zamanda bazı büyük şehirlerde belli olmamıştı. Ordu, Malatya, Kayseri, Şanlıurfa büyükşehir belediye başkan adaylarının bugünkü toplantıda belli olmasını bekliyoruz.

100. YIL AFFI

Sadece belediye başkan adaylarının belirlenmesi değil, 100. yıl affı vardı. Geçtiğimiz Parti Meclisi toplantılarında bu gündeme gelmişti. Bugün de yüz kızartıcı suç dışında partiden ihraç edilen isimleri affı gündemde olacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.