’Eğitimle yeniden buluşma’ projesi meyvelerini vermeye başladı

EĞİTİM SİSTEMİNE DÂHİL OLMAYAN ÖĞRENCİLERİN TAKİP SİSTEMİYLE EĞİTİME DÂHİL EDİLMESİ HEDEFİYLE DÜZENLENEN ‘EĞİTİMLE YENİDEN BULUŞMA’ PROJESİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI. PROJE SAYESİNDE ORTAÖĞRETİMDEKİ OKULLAŞMA ORANI YÜZDE 95,06’DAN 95,97’YE YÜKSELDİ.

’Eğitimle yeniden buluşma’ projesi meyvelerini vermeye başladı
Yayınlama: 15.01.2023 09:45:02
A+
A-

Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi hedefiyle düzenlenen ’Eğitimle yeniden buluşma’ projesi meyvelerini vermeye başladı. Proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 95,06’dan 95,97’ye yükseldi.

Eğitimle yeniden buluşma projesi, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Aralık ayında gerçekleştirdiği toplantıyla başlatıldı. Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin, takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi hedefiyle düzenlenen proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 95,06’dan 95,97’ye yükseldi. Proje çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa’da ortaöğretime dahil olmayan çocukların yüzde 80’nine ulaşıldığını söyledi.

Eğitimde tek bir ferdin bile feda edilemeyeceğini ifade eden Serkan Gür, “Bir çocuğumuzu bile kazanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tüm mücadelemiz ve yaptığımız çalışmalar Bursa’daki tüm çocuklarımızın eğitime kazandırılması içindir. Projede emeği geçen idareci ve öğretmenlerimiz ile özellikle de öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyorum” dedi.

’Eğitimle yeniden buluşma’ projesi meyvelerini vermeye başladı

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.