En son ankette İYİ Parti’yi üzecek sonuç!

En son ankette İYİ Parti’yi üzecek sonuç!
Yayınlama: 08.09.2023 09:56:07
A+
A-

Areda-Survey, muhalefetin durumunu ölçmek için yaptığı anketten dikkat çeken sonuçlar çıktı. Altılı Masa’nın Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde ittifak yapabileceğine inananların oranı dibe vururken, İYİ Parti’nin gelecek planlarına inananların oranı ise ondan daha da aşağıya inmiş gözüküyor.

Areda-Survey’in, halkın nabzını tutmak için 25-29 Ağustos tarihleri arasında 2 bin 562 kişi üzerinde gerçekleştirdiği anketin sonuçları çıktı. İYİ Parti’yi üzecek sonuçların çıktığı ankette, Kemal Kılıçdaroğlu’nun istemediği bir kişinin CHP Genel Başkanı olabileceğine inananların oranı da dikkat çekti. İşte Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin yazısından Areda-Survey anketinin çarpıcı sonuçları…

Kılıçdaroğlu’nun istemediği bir isim seçilebilir mi?

Areda-Survey anketinde “Kılıçdaroğlu’nun istemediği bir aday CHP Genel Başkanlığı’na gelebilir mi?” diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 66.3’ü hayır, yüzde 33.7’si ise evet cevabı verdi. CHP’lilerin ise yüzde 54.1’i hayır derken evet diyenlerin oranı yüzde 45.9 çıktı.

İYİ Parti seçmeninin gönül bağı kopmuş

Muhalefet ittifak yapamaz diyenlerin oranı CHP’de yüzde 70.3. İYİ Partililerin yüzde 82.8’i ittifak olmaz yanıtını veriyor. İYİ Parti seçmeninin 6’lı Masa ile gönül bağları kopmuş.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.