İşte Erdoğan’ın oy oranı!

İşte Erdoğan’ın oy oranı!
Yayınlama: 24.05.2023 13:00:28
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak  “Cumhurbaşkanı’nın %55’in üzerinde bir oy alacağına inanıyorum” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimine birkaç gün kala Cemil Çolak, Yavuz Selvi’ye özel açıklamalarda bulundu. Çolak, Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs sonrası milliyetçi bir kişiliğe bürünmesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak şunları söyledi:

Millet İttifakı’da yaptırdığı anketlerde kaybedeceklerini iyi biliyordu.  Sadece manipülasyon yapmaya çalıştılar.  Sürpriz Cumhur İttifakı tarafından olmuştur. İkinci tura kaldı. Bu ikinci turda büyük bir fark ile kazanılacağına inanıyorum.  Yurt dışında katılımın daha da arttığı haberini alıyoruz, hassasiyetin daha da arttığının haberini alıyoruz.  Sinan Oğan’ın ve kararsız seçmenin desteği ile %55’in üzerinde bir oy oranı alacağını tahmin ediyorum.

Şu anda genel başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız ile afet bölgesini geziyorlar. Biz de 2. tur seçimleri için gece-gündüz arazideyiz. Vatandaşımız da bir rehavet yok, katılım yüksek olacaktır. Ve vatandaşımızın bu duyarlı hali sandığa çok güzel bir şekilde yansıyacaktır.

“OSMANLI’YA HAKARET EDEN KİŞİ NASIL MİLLİYETÇİ OLABİLİR”

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi bir kişiliğe bürünmesini yorumlayan Çolak, “Seçmenimiz inandırıcı olmadığını biliyor. Oy almak için her türlü şekile giriyorlar. Şimdi milliyetçi geçinmeye çalışıyorlar. ‘esas milliyetçi benim’ dağlarda nutuk atıyorlar. Geçmişine, Osmanlı’ya hakaret eden bir kişi nasıl milliyetçi oylara talip olabilir? Kanallarda konuşmaların var, Osmanlı’ya hakaret ediyorsun, ‘Osmanlı bu ülkeye zarar vermiştir,Osmanlı bir kilo şeker üretmedi’ diyorsun. Tarihini bilmeyen, ecdadını kötüleyen bir muhalefet dünyada yok. İnsan geçmişiyle onur, gurur duyar.  Seçmenin bu numarayı yiyeceğini zannediyor musun? Günü kurtarma siyaseti ile beraber Kılıçdaroğlu kazanabileceğine inanıyor mu? Bunların yaptığı yalan dolan. Demokratik bir seçim olmadığını iddia ettiniz, Cumhur İttifakı yarım puan ile kaybetti. Hani totaliterdi, baskıcıydı, diktatörlük vardı?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.