Kılıçdaroğlu’na PKK desteği !

Kılıçdaroğlu’na PKK desteği !
Yayınlama: 24.05.2023 15:38:39
A+
A-

Erdoğan’ın “montaj” açıklamasının muhalefet tarafından sulandırılmasının ardından konuyu köşesine taşıyan Selvi, “Kemal Bey’e PKK desteği gerçek videoda” başlıklı yazısında, ilk turda Kandil’den gelen ve montaj olmayan videoları hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’de katıldığı canlı yayında Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin “Ben tam anlayamadım. Kim ne ile video çekmiş” sorusuna, “Kılıçdaroğlu, Kandil’dekilerle video çekimleri var, bunları yayınladılar, haydi haydi türü. Anladınız mı? Kandil’dekiler bu şekilde. Ama montaj ama şu bu. Video çekimlerini yaptılar” demişti.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise, Erdoğan’ın hedef alarak “Montajcı sahtekar” ifadelerini kullanmıştı.

Olayın muhalefet cephesi tarafından sulandırması sonrası konuyu köşesine taşıyan Selvi, “Kemal Bey’e PKK desteği gerçek videoda” başlıklı yazısında, ilk turda Kandil’den gelen ve montaj olmayan videoları hatırlattı.

Yazısına “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir soruma verdiği cevap üzerinden Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu algı operasyonuna soyundular” sözleriyle başlayan Selvi, “Bildikleri en iyi iş algı operasyonu yapmak. Ama bu kez çuvalladılar. Kendi elleriyle PKK’nın Kılıçdaroğlu’na verdiği desteğe ilişkin videoyu hatırlattılar. Milletin hafızasının canlanmasına yol açtılar. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu sayesinde, videoyu seyretmeyenler dahi seyretme ihtiyacı hissedecek” ifadelerini kullandı.

Selvi, yazısındaki ilgili bölümde şu ifadeleri kullandı:

“Belli ki ‘Bu millet Kandil’in desteklediği Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapmaz’ sözüm içlerine oturmuş. Belli ki milletimizin, ‘PKK ile kol kola yürüyen, Kandil’deki terör baronlarının desteklediği adaya oy vermem’ diye sandığa gitmesi Kılıçdaroğlu’nun kimyasını bozmuş. Belli ki Tuzla’da pazar yeri ziyareti sırasında ‘PKK dışarı’ sloganları ile kovulması, Ekrem İmamoğlu’nun karizmasını çizmiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘PKK’lılar bunlara videolarla destek verdiler’ cümlesinde yer alan, ‘Ama montaj, ama şu ama bu’ ifadesi üzerinden kendilerini temize çekmeye çalışıyorlar.

Madem PKK’nın desteği o kadar zararlıydı. O zaman neden çıkıp en başta ‘Ey Kandil, ey PKK yöneticileri, ben demokratik bir mücadele veriyorum. Siz eli kanlı katillersiniz. Sizin desteğinize ihtiyacım yok’ demediniz? HDP’nin peşine takılıp Irak-Suriye tezkeresine hayır oyu kullandınız.

Peki Kemal Bey, siz HDP ile el sıkıştıktan sonra PKK elebaşılarından Duran Kalkan, mağaradan çektiği videoda ‘Her türlü desteği vereceğiz’ derken niye itiraz etmediniz? O video montaj mıydı?

Kandil’deki terör baronlarından Murat Karayılan, PKK’nın kanalında yayına çıkıp, ’14 Mayıs’ta sadece cumhurbaşkanı değil, sistem de değişecek’ diyerek size destek verirken niye sesiniz çıkmadı?

HDP MYK üyesi Filiz Koçali, ‘PKK/KCK’nın Kılıçdaroğlu ve Sol Parti’ye verdiği destek çok önemli’ deyince niye itiraz etmediniz?

HDP’li Sırrı Sakık, ‘Yüz yıllık Cumhuriyet’i değiştireceğiz’ derken neden ‘Ben Cumhuriyet’i kuran Atatürk’ün koltuğunda oturuyorum. Cumhuriyet’in değiştirilmesine izin vermem. Sizin desteğinizi istemiyorum’ demediniz?

Sırrı Sakık, ‘İmralı’daki tecridin kapısını kıracağız. Öcalan’ı özgürlüğe kavuşturacağız’ diye konuşurken, Ahmet Türk, ‘Bu dönem Öcalan’ın özgürleşme dönemidir’ derken, CHP’nin Van mitinginde, ‘Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan’ diyen slogan atanlara karşı neden sesinizi çıkarmadınız?

Kılıçdaroğlu, neden Kandil’e dönüp ‘Siz eli kanlı terör örgütüsünüz. Sizin desteğinizi istemiyorum. Tam aksine cumhurbaşkanı seçilirsem en büyük mücadeleyi terör örgütlerine karşı vereceğim demediniz?’

Çünkü PKK ve HDP’nin desteğine ihtiyacınız vardı.

İkinci turun ilk açıklamasını Kandil’deki PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, ‘İkinci turda da Kılıçdaroğlu’nun yanındayız’ diye açıklama yaptı. Sessiz kaldınız. Madem videodaki PKK yöneticilerinin desteğinden rahatsızsınız. Duran Kalkan’a neden, ‘Senin oyunu da desteğini de istemiyorum. Çünkü sen teröristsin’ demediniz?

HDP ve Yeşil Sol Parti’nin MYK’sı toplanıp ikinci turda da Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı. Meral Akşener’in PKK’nın uzantısı dediği HDP desteğini niye reddetmediniz?

Kandil’in size verdiği destekten rahatsızsanız, vakit geçmeden çıkın PKK’ya meydan okuyun. HDP’ye, ‘Sizin desteğinizi istemiyorum’ diye rest çekin.

Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videoyla ilgili sözleri üzerinden algı yönetimine soyunmayın. Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’in yalanları dahi Hitler’i kurtarmaya yetmemişti. FETÖ’nün Goebbels’i olan Cevheri Güven’in kullandığı yöntemler de sizi kurtarmaya yetmez.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.