Meteoroloji’den uyarı: Sağanak yağış 5 gün boyunca devam edecek

Meteoroloji’nin tahminlerine göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında sağanak yağış etkili olacak. Sağanak yağışın önümüzdeki beş gün boyunca yurdun orta ve doğu kesimlerinde devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den uyarı: Sağanak yağış 5 gün boyunca devam edecek
Yayınlama: 05.05.2023 08:37:22
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç ve Batı Akdeniz ile Zonguldak, Düzce, Bolu, Eskişehir ve Konya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege ve Göller Yöresi ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli, güneydoğu kesimlerinde güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den uyarı: Sağanak yağış 5 gün boyunca devam edecek

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İç Ege ve Göller Yöresi ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde beklenen toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, önümüzdeki 5 gün yurdun orta ve doğu kesiminde sağanak yağış devam edecek.

Meteoroloji'den uyarı: Sağanak yağış 5 gün boyunca devam edecek

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.