RTÜK bu kez affetmedi ve Show TV’ye cezayı kesti! Kızılcık Şerbeti’ndeki o sahne…

Şiddet sahnesine yer verildiği gerekçesiyle tepkilerin odağına yerleşen Kızılcık Şerbeti dizisinin yayınlandığı kanala ceza üstüne ceza yağdı. Sosyal medya platformunda eleştiri yağmuruna tutulan Kızılcık Şerbeti dizisinin yayınlandığı Show TV’ye 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı.

RTÜK bu kez affetmedi ve Show TV’ye cezayı kesti! Kızılcık Şerbeti’ndeki o sahne…
Yayınlama: 27.03.2023 16:36:07
A+
A-

Şiddet içerikli sahnenin bulunması gerekçesiyle tepkilerin çığ gibi büyüdüğü Kızılcık Şerbeti dizisinin yayınlandığı kanal hakkında son karar verildi. Bilindiği gibi Kızılcık Şerbeti dizisinde geçtiğimiz hafta çekilen sahne ekran başındakilerin isyan bayraklarını kaldırmasına neden olmuştu.

İzleyenler sosyal medya aracılığıyla Kızılcık Şerbeti’nde çekilen sahneyi sert bir şekilde eleştirmişti. Bu gelişmelerin yaşanması üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Show TV’ye ceza yağdırdı.

RTÜK tarafından gerçekleştirilen açıklamalar doğrultusunda, bugün düzenlenen toplantıda Üst Kurul, izleme raporlarını görüştü. Buna göre, kanala 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulanması kararlaştırıldı.

Rtük’ten Program Durdurma ve İdari Para Cezası

Her Cuma akşamı izleyici kitlesinin karşısına geçen Kızılcık Şerbeti dizisinin yayınlandığı kanala ceza verildi. Kadına yönelik şiddet sahnesinin yer aldığı gerekçesiyle kanala 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı.

 

RTÜK bu kez affetmedi ve Show TV'ye cezayı kesti! Kızılcık Şerbeti'ndeki o sahne...

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.