Engin Polat’ın telefon konuşmaları ortaya çıktın dakika: ! Cezaevinden gelen ‘Acil’ arama

Haklarında “Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Dilan Polat’ın ardından Engin Polat’ın da dinlemeye takılan telefon konuşmaları ortaya çıktı.

Engin Polat’ın telefon konuşmaları ortaya çıktın dakika: ! Cezaevinden gelen ‘Acil’ arama
Yayınlama: 08.11.2023 13:12:06
A+
A-

Kurdukları paravan şirketler üzerinden kara para aklamakla suçlanan Engin-Dilan Polat, “suç örgütü kurma ve yönetme”, “yasadışı bahis”, “suçtan kaynaklı mal varlığını aklama” ve “vergi usul kanuna muhalefet” suçlarından tutuklandı. Aylarca teknik takip altında telefonları dinlenen şüphelilerden Dilan Polat’ın şirketlerine polis tarafından baskın yapıldığı gün çalışanıyla yaptığı telefon konuşması ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Engin Polat’ın teknik takibe takılan telefon konuşmaları ortaya çıktı. Dilan Polat ve Engin Polat’a ait Ataşehir’de olan iş yerine gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlenmişti. Silahlı saldırının ardından açıklama yapan Engin Polat, “Bir hafta içinde 3’üncü saldırı” demişti.

CEZAEVİNDEN GELEN “ACİL” TELEFON

Silahlı saldırı sonrası Engin Polat’a gelen bir telefon dinlemeye takıldı. Telefonu Engin Polat’ın kardeşi Kürşat Polat açıp ağabeyinin toplantıda olduğunu söylüyor. Buna rağmen arayan kişi, “Acil bir şey söylemem lazım” deyince Engin Polat toplantıdan çıkarak telefona bakıyor. Konuşmanın dinlemeye takılmasına sebep olan ilk detay ise arayanın olduğu yer oluyor. Engin Polat’ı akşam saatlerinde arayan kişi olan Fatih G. bu aramayı Maltepe Cezaevi’nden yapıyor. Engin Polat’ın iş yerlerine silahlı saldırı yapan kişi ya da kişileri durdurmaya çalıştığı anlaşılan kişi Polat’a, “Seni Yıldıray diye biriyle konuşturmak istiyorum da sen arar mısın onu? Barışların kardeşi. Ben dedim ki Kasım’a kadar bekleyin. Ateşkes yapın” diyor.

“ÇOK TEHLİKELİ”

Cezaevinde olduğu anlaşılan ve “Kasım’da geleceğim” diyen Fatih G., “Bekleyin dedim. Ben geleceğim. Oturup konuşuruz dedim. Yeter ki bekleyin. Adam benim kuzenim dedim. Allah rızası için çoluğu çocuğu var dedim. Numarayı vereyim sen onu gizliden ara” diyor. Engin Polat ise bunun üzerine, “Tamam iyi niyetini biliyorum ama lakin benim şu an birileri ile diyaloğa girmem çok tehlikeli” diyor. Fatih G. de, “Senle sadece konuşacak. Şu an için ateşkes bir dursun. Benim derdim o, namludan bir şey çıkmasın be kardeşim. Derdim senin vücuduna ok dönmesin. 3-5 dakika konuş. Kasıma kadar bunlar bekleyecek. Ben çıkınca bunlarla oturacağım. Muhammet var, Yıldıray var. Bunlar direkt İtalya’daki o Barış ile şey…” diyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.