Vali Dağlı: “Bağımlılıkla topyekun bir mücadele gerekli”

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (OMÜ) BAĞIMLILIKLA MÜCADELE UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (OMÜBAM) TARAFINDAN ‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE GÜÇ BİRLİĞİ EĞİTİMİ’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Vali Dağlı: “Bağımlılıkla topyekun bir mücadele gerekli”
Yayınlama: 29.12.2022 19:13:30
A+
A-

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, bağımlılıkla topyekun bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMÜBAM) tarafından ‘Bağımlılıkla Mücadelede Güç Birliği Eğitimi’ gerçekleştirildi. OMÜ Araştırma Uygulama Merkezleri Koordinatörlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimde konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Bağımlılıkla mücadelede gönüllülük esastır. Topluma baktığımızda sadece kamu görevi açısından bunları düşünmüyoruz. Biz bu işi daha candan daha gönüllü içimize sindirerek yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bağımlılık sadece tek kişiyi değil aile, akraba, sınıf, sokak, bütün sosyal hayata etki ediyor. En fazla acıyı ise aileler çekiyor. Bağımlılıkla mücadele için topyekûn bir mücadele gerekiyor. Bu konu hakkında mutlaka bir şeyler yapılıp çözülmesi gerekiyor. Dersi aldığınız, gönüllü katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitime ayrıca; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, OMÜBAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Figen Çavuşoğlu, Yeşilay Genç Kızılay Topluluğu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.