Yenişehir TOKİ konutlarında son dakika gelişme! Anahtar teslimi ne zaman?

Yenişehir’de heyecanla beklenen TOKİ konutlarında anahtar teslimi tarihi yaklaştı. 2021 yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Subaşı Mahallesi’nde yapımına başlanan 12 bloktan oluşan 212 konutun inşası tamamlandı.

Yenişehir TOKİ konutlarında son dakika gelişme! Anahtar teslimi ne zaman?
Yayınlama: 15.05.2024 11:11:54
A+
A-

Son günlerde hak sahiplerinden anahtar teslimi ve bazı sıkıntılarla ilgili yoğun sorular alan Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, duruma duyarsız kalmadı. Başkan Özel, yüklenici firma yetkilileri ve elektrik şirketi temsilcileriyle bir araya gelerek konuyu masaya yatırdı.

Yapılan görüşmede, sürecin hızlandırılması için Yenişehir Belediyesi’nin üzerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirten Başkan Özel, şu açıklamaları yaptı:

“Vatandaşlarımız artık konutlarına kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyor. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sürecin ne kadar hızlı ilerlemesi, mağduriyetlerin de o kadar azalmasını sağlayacaktır. Elektrik bağlantısıyla ilgili bir sorun yaşanıyordu, bu sorun da giderilerek çözüldü. Kısa süre içerisinde TOKİ Başkanlığı’na gönderilen raporlar onaylanacak ve hak sahipleri bu ay sonu itibarıyla evlerinin anahtarlarına kavuşabilecek. Verilen sözlerin yerine getirilmesi için sürecin takipçisi olacağım. Gerekirse TOKİ Başkanlığı’na kadar giderek hak sahiplerine evlerinin bir an önce teslim edilmesi için çalışacağım. Bundan sonra da her zaman olduğu gibi halkımız için çözüm odaklı belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimize devam edeceğiz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.