Yılbaşı gecesine kesintisiz enerji hazırlığı

YENİ YIL ÖNCESİ KESİNTİSİZ ENERJİ TEDBİRLERİ ALAN UEDAŞ SAHA EKİPLERİ, YILBAŞI GECESİ GÖREV BAŞINDA OLACAK. BURSA, BALIKESİR, ÇANAKKALE VE YALOVA’DA 5 MİLYONDAN FAZLA NÜFUSA ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETİ SAĞLAYAN UEDAŞ’IN 620 KİŞİLİK SAHA EKİBİ, YENİ YILA GÖREV BAŞINDA GİRECEK.

Yılbaşı gecesine kesintisiz enerji hazırlığı
Yayınlama: 29.12.2022 23:45:31
A+
A-

Yeni yıl öncesi kesintisiz enerji tedbirleri alan UEDAŞ saha ekipleri, yılbaşı gecesi görev başında olacak. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyondan fazla nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ’ın 620 kişilik saha ekibi, yeni yıla görev başında girecek. Abonelerine güvenilir ve kesintisiz enerji hizmeti sağlamak adına çalışmalarını yürüten ekipler, 174 saha aracı ve 1 adet paletli kar aracı ile sahada çalışmalarını sürdürecek.

Güney Marmara Bölgesi’nde UEDAŞ’ın saha ekiplerinin yanı sıra elektrik şebekesinin 7/24 uzaktan kontrol ve kumanda faaliyetlerini sağlayan SCADA sisteminin yardımıyla da enerji tedariği kesintisiz sağlanacak. Saha çalışanları, kesintilere en kısa sürede müdahale ederek vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yılbaşı gecesi çalışmaya devam edecek.

Uludağ için özel ekip

Türkiye’de kış turizminin önemli noktalarından biri olan Bursa Uludağ’da sezonun açılmasıyla birlikte saha ekiplerinin de nöbeti başladı. 30 kilometrelik enerji hattı ve yaklaşık 10 MW enerji yükü bulunan Beyaz Cennet’te nöbet tutan ekipler, araç ulaşımına uygun olmayan hatlara yaya ilerleyerek müdahale ediyor.

Yılbaşı gecesine kesintisiz enerji hazırlığı
Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.