Rengarenk şekerler bayram heyecanını getirdi!

Ramazan bayramı’nın yaklaşması ile birlikte rengarenk görüntüleri ile şeker ve çikolatalar tezgahlardaki yerlerini aldı.

Rengarenk şekerler bayram heyecanını getirdi!
Yayınlama: 03.04.2024 13:00:11
A+
A-

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, Bursa’da tarihi çarşıda bayram şekerleri ve çikolataları tezgahlardaki yerlerini aldı. Kilogram fiyatı 150 liradan 350 liraya kadar değişen rengarenk şekerler ve çikolatalar, çocukların gözlerini kamaştırıyor.

Bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı

Vatandaşlar, bayram öncesi tezgahlara yoğun ilgi gösteriyor. Bayram şekeri satışlarında arife günü yoğunluk beklediğini ifade eden esnaf Orhan Çağlayan, şunları söyledi:

“Bayramın gelmesiyle birlikte bayramın vazgeçilmezi şeker tezgahlara indi. Bayram yaklaştıkça vatandaşın tezgahlara ilgisi artıyor. Vatandaşlar ilk olarak öncelikli harcamalarını yapıyor, şekeri en sona bırakıyor. Haklılar da. Bayram şekeri ve çikolatası yenilenebilir gıda ürünü olduğu için son zamanlara bırakılıyor. Şu an memnunuz, daha da artacağını düşünüyoruz. Fiyatlar konusunda vatandaşın alım gücüne riayet etmeye çalışıyoruz. Önce bayramlarda olduğu gibi bu bayram da kar marjından kısarak vatandaşa hitap etmeyi düşünüyoruz.

Bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı

Bayram şekeri 140-150 liradan başlayıp kalitesine göre 200 liraya kadar ulaşıyor. Çikolatalar ise 150 liradan başlayıp 350 liraya kadar ulaşıyor. Vatandaşın şeker çikolatasında tarihe önem vermesi gerekiyor. Vatandaşlar fiyatların uygun olduğu yerlerde üretim tarihine dikkat etsin. Merdiven altı şeker ve çikolata çok satılıyor. Pazar yerlerinden alınan ürünler dönemlik satıldığı için korkmasınlar.

Bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı

Vatandaşlar şeker çikolata markalarında ayrım yapamaz. Fiyat önemli unsur, 100 liraya şeker çikolata olmaz. 150 liradan başlayan ürünler tercih edilebilir. Vatandaşlar gelecek misafirine göre şekerleme ve çikolata almaya çalışıyor. Bayram yaklaştığı için son günlerde artacağını bekliyoruz. Vatandaşlar haklı olarak özellikle son günlere bırakıyorlar.”

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş