Bursa yılın vatandaşını seçiyor

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAPTIKLARI İŞLER VE SOSYAL SORUMLULUK HAREKETLERİYLE KAMUOYUNA YANSIYARAK ÖRNEK TEŞKİL EDEN 30 AYIN VATANDAŞI ARASINDAN YILIN VATANDAŞINI SEÇİYOR.

Bursa yılın vatandaşını seçiyor
Yayınlama: 02.01.2023 13:25:02
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaptıkları işler ve sosyal sorumluluk hareketleriyle kamuoyuna yansıyarak örnek teşkil eden 30 ayın vatandaşı arasından yılın vatandaşını seçiyor. Halk oylamasıyla belirlenecek ‘yılın vatandaşı’ için Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından 16 Ocak 2023’e kadar oy kullanılabilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 yılında basına yansıyan sosyal sorumluluk hareketleriyle dikkat çeken vatandaşların ödüllendirilmesi amacıyla başlatılan ‘ayın vatandaşı’ uygulaması büyük ses getirdi. 2021 yılında 21 kişi veya topluluk, örnek davranışlarıyla ayın vatandaşı seçilirken, yılsonunda yaklaşık 30 bin kişinin oy kullandığı seçimde, 2522 oy alarak Arama Kurtarma Gönüllüsü Oktay Arslan yılın vatandaşı seçilmişti.

Ayın vatandaşı uygulamasını 2022 yılında da sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sergiledikleri örnek davranışların toplumda yaygınlaşmasını sağlayan 30 kişiyi ayın vatandaşı seçti. Her ay düzenlenen meclis toplantılarında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile meclis üyeleri tarafından ödüllendirilen ayın vatandaşları arasından yine yılın vatandaşı belirleniyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da halk oylaması ile belirlenecek yılın vatandaşı için Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından 16 Ocak 2023’e kadar oy kullanılabilecek.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.