“Mehter’in Sadası” Fetih Müzesi’nde yankılandı

“Mehter’in Sadası” Fetih Müzesi’nde yankılandı
Yayınlama: 28.01.2023 22:27:47
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümü ve ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın eşsiz performansının bir arada olduğu “Mehter’in Sadası & Serkan Çağrı” konseri, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı tarih ve kültür merkezi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Dünyanın en eski askeri bandosu olan mehter ile geleneksel kültürümüzün en önemli unsurlarından olan Türk Halk Müziği, Balkan Türküleri, marşlar ve kahramanlık türküleri, sanatçı Serkan Çağrı’nın performansıyla dev kubbe altında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenecek konser; Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümü ve ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın eşsiz performansı ile Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde muhteşem bir konser verdi. Konsere Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık iki saat süren konser sonunda İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümü ve ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’yı Bursalılar uzun süre ayakta alkışladı.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.