MSB’den bedelli askerlik fiyatı açıklaması

MSB’den bedelli askerlik fiyatı açıklaması
Yayınlama: 20.07.2023 12:22:04
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bedelli askerlik ücretinin 122 bin 351 lira olduğunu yineledi. Yapılan açıklamada, ” 17 Temmuz 2023 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır.” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından bedelli askerlik fiyatına ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, bedelli askerlik ücretinin 122 bin 351 lira olduğunu yinelendi.

Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Personel ve askerî öğrenci alımları diğer kamu kurumları ile koordineli olarak yasalar ve ilgili mevzuata uygun, idari ve adli denetime açık, şeffaf ve denetlenebilir bir şekilde gerçekleştirilmekte; bu yıl için planlanan alım/temin faaliyetleri devam etmektedir.

Bu kapsamda; 2023 yılı Millî Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarına askerî öğrenci temin faaliyetleri 4 Ağustos’a kadar Kara Harp Okulu yerleşkesinde devam edecektir.

Bilindiği üzere bedelli Askerlik tutarı, daha önce yapılan düzenleme ile memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlenmiş ve miktar konusundaki belirsizlik ortadan kaldırılmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığınca “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayımlanmış ve buna göre bedelli askerlik tutarı 122.351,04 TL olmuştur. 17 Temmuz 2023 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır.

Sonuç olarak gücünü bağrından çıktığı asil Türk milletinin sevgisi ve güveninden alan kahraman ordumuz;

– Anayasa’ya ve kanunlara bağlı olarak,

– Millî, manevi ve mesleki değerlerimiz çerçevesinde,

– Atatürk İlke ve İnkılapları ile aklın ve bilimin rehberliğinde,

– Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile amir ve komutanların emirleri doğrultusunda,

– Tüm paydaşlarla uyum, koordine ve istişare içerisinde,

– Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek, dünyanın en güçlü ve en güvenilir orduları arasındaki yerini tahkim edecek ve asil milletimizin gurur kaynağı olmayı sürdürecektir.”

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.