Vali Taşbilek’ten yılın son günlerinde köy ziyaretleri

GÜMÜŞHANE VALİSİ KAMURAN TAŞBİLEK, KÖYLERDEKİ HİZMETLERİ YERİNDE GÖRMEK VE EKSİKLİKLERİ TESPİT ETMEK İÇİN BAŞLATTIĞI KÖY ZİYARETLERİ KAPSAMINDA YILIN SON ZİYARETİNİ YEŞİLYURT, YAĞLIDERE VE OLUCAK KÖYLERİNE GERÇEKLEŞTİRDİ. VALİ TAŞBİLEK’İN YIL İÇİNDE ZİYARET ETTİĞİ KÖY SAYISI 118’E ULAŞTI.

Vali Taşbilek’ten yılın son günlerinde köy ziyaretleri
Yayınlama: 29.12.2022 19:13:41
A+
A-

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, köylerdeki hizmetleri yerinde görmek ve eksiklikleri tespit etmek için başlattığı köy ziyaretleri çerçevesinde yılın son ziyaretini Yeşilyurt, Yağlıdere ve Olucak köylerine gerçekleştirdi. Vali Taşbilek’in yıl içinde ziyaret ettiği köy sayısı 118’e ulaştı.

Vali Taşbilek, vatandaşlarla bir araya gelmek, sıkıntıları yerinde tespit edip çözüm üretebilmek ve çalışmaların takibini yapmak maksadıyla geçtiğimiz aylarda başladığı köy ziyaretleri çerçevesinde yılın son günlerinde 3 köyü daha ziyaret etti.

Merkeze bağlı Yeşilyurt, Yağlıdere ve Olucak köylerini ziyaret eden Vali Taşbilek burada muhtarlarla ve köylülerle bir araya geldi. Vatandaşlardan ve muhtarlardan her köy ziyaretinde olduğu gibi köylerinde ihtiyaç sahibi, yetim-öksüz, hasta, mağdur, bakıma muhtaç bireyler olup olmadığını soran Vali Taşbilek, özellikle kış mevsiminde olunması nedeniyle kömür talebi olanlara ek kömür verilmesini isteyerek “Devletimizin imkanlarını milletimizden esirgemeyelim” dedi.

Köylerde gördüğü çocuklara oyuncak hediye eden Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini dinleyerek yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi için talimat verdi.

Ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada 2022 yılının son günlerini de köylerdeki vatandaşlarla bir arada geçirdiği için mutlu olduğunu kaydeden Vali Taşbilek, “Her gittiğimiz köyde Anadolu insanının misafirperverliğini görüyoruz. Köylerinde bizleri ağırlayan değerli muhtarlarımız ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yıl içerisinde köy ziyaretleri çerçevesinde merkez ve ilçelerde 118 köyümüzü ziyaret etmişiz. Bu ziyaretlerimizde bize iletilen sorunların takibini yapıyor, imkanlar ölçüsünde en kısa sürede çözülebilecekleri çözüyoruz. Vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla istişare içerisinde kamu hizmetlerini daha iyi noktaya getirmek amacındayız. Milletiyle var olan devletimiz bütün kurumlarıyla milletimizin emrindedir. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah. Köy ziyaretlerimizi sürdürüp vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Şimdiden tüm Gümüşhaneli vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.

Vali Taşbilek’e ziyaretlerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Genel Meclisi üyesi Vedat Soner Başer, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyesi Söğütağıl Muhtarı Serdar Gün Şişman ve diğer kurum yetkilileri eşlik etti.

Vali Taşbilek’ten yılın son günlerinde köy ziyaretleri
Vali Taşbilek’ten yılın son günlerinde köy ziyaretleri

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.