Mustafa Bozbey’den Büyükşehir’e maaş çağrısı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey, mevcut yönetime seslenerek mazbata alınana kadar personel maaşlarının bayram öncesi ödenmesi çağrısı yaptı.

Mustafa Bozbey’den Büyükşehir’e maaş çağrısı
Yayınlama: 02.04.2024 00:00:04
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey, Özlüce Mahallesi’nde Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Özlüceli olan Başkan Bozbey, ailesi ve yakın çevresinin de bulunduğu organizasyonda büyük bir coşkuyla karşılandı.

Seçimlerden zaferle çıkan Bozbey’den Büyükşehir’e maaş çağrısı

CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, 17 ilçe Başkanı, Belediye Başkanları, başkan adayları, parti örgütü  ve yurttaşların yer aldığı organizasyonda iftar yemeğinin ardından konuşma yapan Bozbey, göz yaşlarını tutamadı.

”Çamurlarını çiğnediğim, yalın ayak dolaştığım, tarlalarını suladığım, sokaklarında oynadığım, çocukluğumun geçtiği bu güzel topraklardan tüm ülkeme selam olsun” sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Bozbey, ”5 sene önce yarım kalan hikayemizi tamamlayarak buradan sizlere seslenmenin onur ve gururunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 20 yıl boyunca görev yaptığı Nilüfer Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerini şehrin diğer 16 ilçesindeki tanıdıklarına anlatarak kendisini ve hizmetlerini tanıtan ilçe halkına teşekkür ederek, ”Nilüferlilerin hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Diğer ilçeleri arayıp, bizi anlatıp oy istediniz.  İyi ki sizlerle birlikte 20 sene çalışıp Nilüfer’i Avrupa’nın en iyi kentlerinden biri yapmışız. Bursa’nın 16 ilçesine de Nilüfer’deki hizmetleri götüreceğiz” dedi.

Seçimlerden zaferle çıkan Bozbey’den Büyükşehir’e maaş çağrısı

“Hesabını sormak zorunda kalırız”

Mazbata töreni için kanuna dayalı yönetmeliği beklediklerini ancak bir an önce almak istediklerinin altını çizen Başkan Bozbey, bu süre içerisinde mevcut Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan yöneticilere bütçeden yapılacak harcamalar konusunda uyarıda bulundu. Başkan Bozbey konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

”Mazbata teslim edilinceye kadar kamusal anlamda yapılması gereken ödemeleri yapabilirler. Tüm personelin bayramdan önce maaşlarının ve varsa haklarının ödenmesini istiyorum. Bunların haricindeki hiçbir harcamaya imza atmamalarını istiyorum. Eğer yapılırsa, biz geldiğimizde hesabını sormak zorunda kalırız. Bu kente en güzel hizmetleri vermek zorundayız ve vereceğiz. Gazamız mübarek olsun.”

“Size destek ve sahip çıkacak Mustafa ağabeyiniz geliyor”

13 bin 200 Bursa Büyükşehir Belediye çalışanı personeline de seslenen Başkan Bozbey, ”Çalışan arkadaşlarıma mesaj gönderiyorum; hiç merak etmeyin. Size destek ve sahip çıkacak Mustafa Ağabeyiniz geliyor. Sizlerle beraber çok güzel işler başaracağız. Göreceksiniz, hep birlikte çalışarak Bursamızın insanlarını birlikte gülümseteceğiz” dedi.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş